Kırıkkale Üniversitesi Köpek Eğitmeni Kursları Başlıyor

Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSEM) ve Veteriner Fakültesi, Belçika Malinois Köpeği Derneği (Turkish Malinois Club-TMC) işbirliği ile Köpek Eğitmenliği Kursu düzenliyor. TMC Derneği Başkanı, Club Von Juliet ve Akademi Von Juliet’in kurucusu ve Baş eğitmeni, Pulsar’ın sahibi ve eğitmeni, Köpek davranış uzmanı ve eğitimcisi IPO eğitmeni Erdinç SARIMUSAOĞLU’nun eğitici olarak ders vereceği kursların ilki 23-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında 4 gün sürecek ve Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Köpek Eğitim Birimi’nde teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. Kurs sonunda katılımcılar Köpek Eğitmeni Sertifikası’na sahip olacaklar.

Daha önce Kırıkkale Üniversitesi tarafından düzenlenen kurslara katılan çok sayıda katılımcının aldıkları sertifikalar ile Köpek Eğitmeni olarak çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıştıklarını ve kişisel olarak köpek eğitimi yaptıklarını belirten Prof. Dr. Emine Ümran BOZKURT, Erdinç SARIMUSAOĞLU ile ileriye dönük işbirliği projeleri üzerinde hemfikir olduklarını da ekledi.

Düzenlenmekte olan kurslarda köpeklere verilen Temel İtaat, İleri İtaat eğitimlerinin köpek sahipleri açısından son derece memnuniyetle karşılandığını gözlemlediklerini belirten Prof. Dr. BOZKURT köpeklerin itaat eğitimlerinin olmaması nedeniyle bilinçsizce sokağa terkedilmesinin önlenmesi için katkı sağlamayı sosyal bir görev olarak gördüklerini belirtti.

KÜSEM ve Veteriner Fakültesi, 2016 yılı içerisinde,Uluslararası Kinoloji Federasyonu (Federation Cynologique Internationale-FCI), Köpek Irkları Federasyonu (KIF) ve Turkish Malinois Club (TMC) tarafından organize edilen Yavru Köpek Sınavı (YKS), Sosyal Köpek Sınavı (SKS) ve Refakat Köpeği Sınavı (Begleithundprüfung) gibi sınav ve yarışmalara hazırlık amacıyla 19-22 Temmuz tarihlerinde yine Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Köpek Eğitim Birimi’nde ikinci bir kurs düzenleyecek. Kursun ardından Kırıkkale’de bir sınav organizasyonunu yapılması planlanıyor.

Kırıkkale Üniversitesi’nde Eylül ayının 26-29 u arasında 2016 yılı içerisinde düzenlenecek son Köpek Eğitmenliği Kursu ve ardından 1 Ekim’de ikinci bir yarışma düzenlenecek. Kırıkkale Üniversitesi ve Erdinç SARIMUSAOĞLU kurs süreleri dışında da kurs katılımcılarına eğitim konusunda teorik ve uygulamalı destek vermeyi sürdürülecek. Alan ve şahıs koruma, Arama ve Kurtarma, İz takibi, Terapi Köpeği Eğitimi gibi branşlarda köpeklerine eğitim aldırmak isteyenler ya da bu branşlarda köpek eğitmeni sertifikasına sahip olmak isteyenler için talep olması halinde Kırıkkale Üniversitesi’nde kurslar düzenlenebiliyor.

Kurslar hakkında detaylı bilgi ve katılım başvuru formlarına  http://seuam.kku.edu.tr/ ve http://www.malinoisturkiye.com/ adreslerinden ulaşılabilir.

Kulübümüze katılarak, köpekli sporlar hakkında fikir sahibi olabilir, keyifli bir hobiyi tanıma fırsatı bulabilirsiniz.